REALIZACE

 

 

Naše společnost GRIZZLY s.r.o. nabízí kromě vysoce kvalitních produktů i profesionální služby.

Tel. kontakt na technika +421 905 042 041

Věnujeme se sanaci starých objektů, kde dokážeme vyřešit jakékoli problémy s vlhkostí a tlakovou vodou v suterénech.

Náš injektážní přípravek AQUAPROTECT nano byl vyvinut pro zastavení vzlínající vlhkosti do zdiva nad úrovní terénu.

Je ale mnoho jiných problémů s vlhkostí nebo s tlakovou vodou kdy není možné použít náš krém sloužící k hydrofobizaci zdiva.

Velmi častým problémem je vnikání vody do prostorů, které jsou pod úrovní terénu. V tomto případě se mnohokrát bavíme o tlakové vodě.

Toto pronikání vody je možné zastavit vysokotlakou injektáží na bázi dvousložkového polyuretanu nebo akrylátu.

V prvním kroku je třeba zjistit přesná místa a trhliny ve zdivu, přes které vniká voda do prostor.

Následně se na zdi označí pozice pro vrty a určí se vhodná hloubka vrtů. Otvory se vrtají většinou o průměru 10 až 14mm

Do těchto vrtů se následně vloží ocelové pakry a dotáhnou se klíčem. Dobře uchycené pakry vydrží i tlak do 300 Bar.

Celoplošné průniky vody do prostor se dají zastavit plošnou tlakovou izolací na bázi dvousložkového polyuretanu. Zdivo se vrtá v celé jeho šíři, aby se emulze dostala na druhu stranu zdi, kde vytvoří novou hydroizolační bariéru.

Výhodou použití polyuretanu je jeho vlastnost mnohonásobně expandovat a tím vytvořit silnější vrstvu a lépe proniknout do všech pórů a trhlin.

Na obrázcích níže můžete vidět naši realizaci, jak jsme zastavili průniky vody tekoucí do sklepů pod zemí.

 

zastavený prienik vody

Při betonových konstrukcích se setkáváme v praxi hlavně s prasklinami, přes které může vnikat voda do prostor. Mnohokrát se jedná jen o mikrotrhliny, které nejsou viditelné pouhým okem.

Pokud se jedná o větší trhliny tak je třeba nejprve navrtat otvory, vsunout a zajistit pakry. Následně se namíchá speciální epoxidová malta, kterou se kompletně vyspraví celá trhlina i kolem pakrů.

Tímto zamezíme úniku injektážní emulze ven z trhliny. Látka se bude šířit jen uvnitř trhliny a vyplní všechny vzduchové mezery a póry.

Jako injektážní emulze lze použít dvousložkový polyuretan, v případě potřeby expanze nebo speciální typ epoxidu, který má zpevňující charakter.

Pokud se na stavbě nacházejí mikrotrhliny lze vrtat otvory tak, abyste při šikmém vrtu zasáhly v hloubce zdiva mikrotrhlinu nebo stavební spoj, přes který vniká voda do prostor.

Následně se zasunou a zajistí ocelové pakry a pod tlakem do 300barů se začne plnit dvousložkový polyuretan. V průběhu prací se může běžně stát, že látku, kterou tlačíte do trhliny, začne unikat přes trhlinu vzdálenou i 2 metry.

Během tohoto plnění zjistíte, jak byly dutiny a praskliny propojeny. Množství látky, která se může natlačit (za injektovat) do trhlin je velmi individuální a je obtížné ji určit předem.

Na níže zobrazených fotkách můžete vidět naše realizační fotografie z tlakové injektáže podzemního parkoviště v nákupním centru, které se nacházelo na 2 podzemním podlaží (včetně výtahové šachty).

Podzemní voda se zde nachází o 2,5 metru vyšší než je podlaha na 2pp.

Přes stavební spoj mezi základovou deskou a stěnou z betonu vnikala pravidelně do objektu voda. Po naší realizaci již k žádnému prosakování nedošlo.